zdjęcie nr2x-15.09.15zdjęcie nr1x-15.09.15Piotrek Foto - SV

Szymanowski Young Power powstał przy ZPSM nr.4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie jako bezpośredni spadkobierca Szymanowski Big band znany już dziś wielu słuchaczom działający w latach 2007 – 2013 .

Szymanowski Young Power big band został powołany do życia we wrześniu 2013 roku a na czele zespołu stanął prof. Piotra Kostrzewa zostając jego opiekunem artystycznym.

Swój wielce udany debiut miał na koncercie świątecznym w szkole w grudniu 2013 roku .Big band od razu przypadł do gustu publiczności swoja świeżością,

z wielkim zapałem i zaangażowaniem wykonując ciekawy program artystyczny.

15.01.2014 na zaproszenie Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie big band wykonał swój pierwszy poważny koncert porywając publiczność zgromadzoną na Sali.

Big band tworzą bardzo młodzi uczniowie szkoły w wieku od 13 do 18 lat

Repertuar zespołu stanowią kompozycje złotej ery swingu, jazzu tradycyjnego oraz przeboje muzyki filmowej.

Koncerty są ułożone tak aby każdy słuchacz mógł znaleźć coś dla siebie.

W maju 2014 roku na zaproszenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Szymanowski Young Power wystąpił na specjalnym koncercie na dziedzińcu Ministerstwa z okazji Nocy Muzeów.

We wrześniu Big band wystąpił na festiwalu Jazz.it oraz na międzynarodowym festiwalu Szalone dni muzyki organizowanym przez Orkiestrę  Sinfonia Varsovia

Skład big bandu to – 4 trąbki, 3 puzony, 5 saksofonów, gitara basowa, fortepian, perkusja .Koncerty przeplatane są komentarzami  na temat wykonywanych kompozycji, ich autorach oraz muzyce big bandowej.

Big Band działa pod patronatem naszej Fundacji.