O Fundacji

SzkolaOut_light

W 2012 roku została powołana Fundacja Muzyka-Talent-Pasja, która jest związana z Zespołem Państwowych Szkól Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie.

Fundatorem jest Hanna Sawicka.

Fundacja prowadzi odpłatną działalność statutową, głownie artystyczną, mającą na celu propagowanie umuzykalniania dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wspiera działalność ZPSM nr 4 poprzez organizowanie szkoleń dla nauczycieli, jest współorganizatorem konkursów, przesłuchań, koncertów i innych wydarzeń artystycznych odbywających się w szkole.

Fundacja wspiera rozwój szczególnie uzdolnionych uczniów Zespołem Państwowych Szkól Muzycznych nr 4. W każdym roku szkolnym przyznaje stypendia dla uczniów ze szczególnymi osiągnięciami artystycznymi oraz osiągnięciami w nauce.

Na początku działalności w 2012 roku Fundacja prowadziła zajęcia rytmiczne i grupowe lekcje nauki gry na flecie prostym dla małych dzieci oraz indywidualne lekcje gry na fortepianie i skrzypcach. Od tego czasu oferta Fundacji znacznie się powiększyła. Obecnie cyklicznie organizowane są:

  • „Zajęcia rytmiczne” dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Atrakcyjne i ciekawe zabawy muzyczno ruchowe. Celem zajęć jest rozwijanie zdolności muzycznych dzieci, rozwijanie twórczego myślenia oraz przygotowanie do dalszej edukacji muzycznej.
  • „Indywidualne lekcje nauki gry na instrumentach” które prowadzą doświadczeni muzycy, pedagodzy.
  • „Zajęcia poznajemy instrumenty” które mają na celu ułatwienie dzieciom wyboru instrumentu, na którym chciałyby w przyszłości grać.
  • Dla uczniów ZPSM nr 4 „Zajęcia baletowe” oraz „Szkółka szachowa”.

Organizowane są corocznie kursy przygotowawcze do egzaminów do szkół muzycznych. Oprócz stałych zajęć Fundacja jest współorganizatorem wydarzeń artystycznych które odbywają się w murach szkoły.
Fundacja współorganizuje między innymi takie wydarzenia:

  • Konkurs Miniatury Skrzypcowej.
  • Warsztaty „Regaty Kontrabasowe”.
  • Warszawskie Warsztaty Waltorniowe.
  • Warszawski Festiwal „Miniatura Muzyczna na Instrumenty Dęte”.

Największym wydarzeniem edukacyjno-artystycznym organizowanym przez Fundację są Międzynarodowe Warsztaty Perkusyjne które odbywają się w sierpniu w siedzibie Zespołu Państwowych Szkól Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Podczas tego projektu odbywają się wykłady, ćwiczenia prowadzone przez znanych i cenionych muzyków z Polski i z zagranicy.